Webçek | Kullanım Koşulları
Webçek ile İzmir'de çekiciniz cebinizde! Webçek ile birkaç tuşlamayla çekici çağır, kredi kartı ile taksitle öde!
izmir araba çekici,yol yardım,oto kurtarma,kredi kartı ile ödeme,taksitle ödeme,çekici hizmeti
294
page-template-default,page,page-id-294,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Kullanım Koşulları

Webçek kullanım koşulları hakkında bilmek istedikleriniz

Webçek Yol Yardım Hizmetleri Tic.Ltd.Şti (bundan sonra “WEBÇEK” olarak anılacaktır), Yol yardım hizmetlerine ihtiyaç duyanlarla (bundan sonra “Müşteri” olarak da anılacaktır) WEBÇEK’i bir araya getiren bir teknoloji platformudur (bundan sonra “Uygulama” olarak da anılacaktır). WEBÇEK ve Müşteri, birlikte “Taraflar” olarak da anılacaktır.

1. BAŞVURU VE ÜYELİK

1.1 Müşteri, Uygulama’yı indirip, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup GSM numarasını onayladıktan sonra şifresini girerek, işbu Koşullar dâhilinde Uygulama’yı kullanmaya başlayabilir.
1.2 Müşteri, başvuru esnasında verdiği tüm bilgilerin daima ve her bakımdan eksiksiz, gerçeğe uygun ve güncel olduğunu kabul eder. Müşteri, her zaman kişisel bilgilerini Uygulama aracılığıyla güncelleyebilir.
1.3 Uygulama’nın kullanımı ücretsizdir.

2. UYGULAMANIN KULLANIMI

2.1 Müşteri, Uygulama’ya kayıt olup Uygulama’yı açtıktan sonra çağırma butonuna tıkladığında, Uygulama aracılığıyla, bulunduğu konuma en yakın olan çekici kendisine yönlendirilir ve çekici sürücüsü çağrıyı kabul ettikten sonra sürücü ve araca ait bilgiler Müşteri’ye ulaştırılır.
2.1.1 WEBÇEK yönlendirilen araca ilişkin verilen bilgilerin (tahmini varış süresi, aracın Müşteri’ye olan uzaklığı vb.) gerçeği yansıtması adına elinden geleni azami çabayı gösterir ve fakat bu bilgilerin %100 gerçeği yansıtmamasından dolayı sorumlu tutulamaz.
2.2 Müşteri bu aşamadan sonra, çekici hizmetini iptal edemez. Müşteri atanmış çekiciyi bekleyeceğini ve çekiciyi kullanacağını kabul eder.
2.3 Müşterinin gelen çekiciyi beklememesi veya gelen çekiciyi geçerli bir sebep olmaksızın kullanmaması durumunda, WEBÇEK Müşteri’yi Uygulama’dan çıkarma hakkını saklı tutar.
2.4 Müşteri, Uygulama’yı kullanarak gerçekleştirdiği çekme işleminin bedelinin tamamını ödemekle yükümlüdür.
2.5 WEBÇEK Uygulaması aracılığıyla yapılan çekme işlemlerinde Müşteri, uygulamada belirtilen ücret haricinde herhangi bir ücret ödemez. İlgili mevzuat hükümlerinde açıkça belirtilen köprü, yol ve otogar gibi yol kullanım masraflarını WEBÇEK öder. Bunlar dışında Müşteri’den herhangi bir ücret talep edilemez.
2.6 Müşteri çekme bedelini WEBÇEK uygulamasındaki ödeme sistemi vasıtasıyla kredi kartını kullanarak öder.

2.7 Müşteri bir kereye mahsus olmak üzere kredi kartı bilgilerini sisteme girer ve bu bilgiler daha sonraki kullanımlarda bir daha bilgi girmeyi gerektirmeden kullanılır. Müşteri istediği kadar farklı kartı sisteme tanıtabilir.
2.8 WEBÇEK, Müşterinin araç tipi seçim ekranında çağır butonuna basmasını takiben Müşteri’nin ekranında ödeme sayfası belirir ve ödenecek tutarın onaylanmasını ister. Müşteri sadece “Onay” tuşuna basarak ödemeyi yapar. Onay tuşuna basarak ödemeyi WEBÇEK’e yapması ile Müşteri, çekici bedelini WEBÇEK’e ödemiş sayılır ve ödeme yükümlülüğü sona erer.

2.9 WEBÇEK, suiistimalleri ve kötü amaçlı kullanımı engellemek amacıyla Müşteri, “Onay” tuşuna bastıktan sonra çekici talebini iptal edemez ve sistemin belirlediği ücret Müşterinin kartından tahsil edilir. Müşteri, “Onay” tuşuna basarak bu noktadan sonra hizmeti iptal edemeyeceğini ihtiyaç durumu ortadan kalksa dahi yapılan ödemenin WEBÇEK’te kalacağını kabul eder.

2.10 Müşterinin aracının bulunduğu, apartman, alışveriş merkezi, otopark giriş ve çıkış yüksekliği en az 4 metre olmalıdır eğer belirtilen bölgelerdeki giriş ve çıkış yükseklikleri 4 metreden az ise WEBÇEK müşterinin aracını belirtilen bölgenin dışında teslim alır. Müşteri, WEBÇEK’ten araç çağırdığında belirtilen bölgelerdeki giriş ve çıkış yüksekliğinin 4 metreden alçak olması durumunda aracı uygun bir yerde teslim edeceğini kabul eder.

2.11 Müşteri anahtarı olmayan bir aracı çektirmek istiyor ise ruhsat sahibi, kimlik ve aracın ruhsatı ile, aracın kapıları kilitli ve ruhsat araç içindeyse aracın müşteriye olduğunu gösteren resmi belgenin ibrazı ile çekim işlemi yapılır. Müşteri, WEBÇEK’ten araç çağırdığında belirtilen belgeleri eksiz olarak WEBÇEK yetkilisine göstereceğini kabul eder.

2.12 Müşterinin aracında stok hali dışında kalan ekstra görsel donanım, body kit, marşpiyel ve benzeri aracın çekimini zorlaştıracak tüm ek donanımlar nedeniyle doğacak hasarlardan WEBÇEK sorumlu değildir. Müşteri, WEBÇEK’ten araç çağırdığında belirtilen ek donanımlar nedeniyle oluşabilecek hasarlardan WEBÇEK’i sorumlu tutmayacağını kabul eder.

2.13 Müşteri, aracın çekimini gerçekleştirecek WEBÇEK yetkilisine çeki demirini temin etmekle yükümlüdür. Çeki demiri temin edilemediği için oluşan hasarlardan WEBÇEK sorumlu değildir. Müşteri, WEBÇEK’ten araç çağırdığında çeki demirini temin edeceğini ve çekimi demiri olmadan yapılan çekimlerde oluşabilecek hasarlardan WEBÇEK’i sorumlu tutmayacağını kabul eder.

2.14 Müşteri, aracının çekileceği zemininde doğal sebeplerden dolayı meydana gelen bozulmalar (çamur, balçık vb) çekicinin güvenli hizmeti engelleyecek derecede ise hizmet talebi çekim kapsamında değildir ve çekim işlemi gerçekleştirilmez. Müşteri zeminin durumunu kontrol etmekle yükümlüdür.

2.15 Hafif ticari araçların yükleri ile beraber hizmet talebinde bulunmaları durumunda aracın toplam ağırlığı devletin vermiş olduğu yasal sınırların üzerindeyse (Örnek: ruhsatta toplam yüklü ağırlığı 3500 kg olan aracın yasal düzenlemeyle maksimum ağırlık sınırı 4130 kg dir. Bu sınırın üzerindeki araçlar ancak yük durumu yasal sınıra çekildiği takdirde çekim hizmeti alabilir) araç çekim kapsamında değildir ve çekim işlemi gerçekleştirilmez. Müşteri WEBÇEK’i çağırırken aracının yüklü ağırlığını yasalarla belirlenen sınırlar dahilinde tutmakla yükümlüdür.

2.16 Sistemde o an kullanılan kredi kartının limitinin dolu olması veya herhangi bir nedenle ödemenin yapılaması halinde Müşteri sistemde daha önce tanımladığı başka bir kredi kartı varsa onu kullanarak veya yeni bir kredi kartı tanımlayarak tekrar ödeme yapabilir.

2.17 Müşteri’nin kredi kartı bilgileri WEBÇEK tarafından bilinmemekte, ödeme altyapısı Payu tarafından sağlanmaktadır.
2.18 Akıllı cep telefonunuzun çalınması veya kaybedilmesi halinde kredi kartı bilgilerinize üçüncü şahıslar ulaşamaz. Ancak WEBÇEK’e bildirimde bulunarak girilen bilgilerin silinmesi talep etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde üçüncü şahıslar uygulamayı kullanarak sadece çekici ödemesi yapmaya devam edebilirler. Böyle bir durumdan WEBÇEK sorumlu tutulamaz.
2.19 Müşteri, bindiği çekiciye herhangi bir zarar vermeyeceğini kabul eder.
2.20 Müşteri, Uygulama aracılığıyla muhatap olduğu ve şikâyetçi olduğu sürücüleri, Uygulama içindeki puanlama bölümünden WEBÇEK’e bildirebilir. WEBÇEK, sürücülere gerekli uyarıları yapar, benzer hataları tekrarlayan sürücülerle iş ilişkisini keser.
2.21 Müşteri, WEBÇEK’in ücretsiz olarak sunduğu hizmeti istismar edebilecek herhangi bir işlem ve/veya eylemde bulunmamayı kabul eder.
2.22 Müşteri’nin işbu belirtilen Koşullar’a aykırı davrandığının tespiti halinde, WEBÇEK Müşteri’nin üyeliğini askıya alma veya Uygulama’dan tamamen çıkarma hakkını saklı tutar.
2.23 WEBÇEK’in sunduğu hizmetten yararlanan Müşteri, Uygulama’yı hukuka ve amacına uygun şekilde kullanmayı ve Uygulama dâhilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki sorumluluğunun kendisine ait olduğunu kabul eder. Müşteri’nin Uygulama aracılığıyla ve/veya dâhilinde, işbu Koşullar’a ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirdiği herhangi bir işlem, eylem ve/veya faaliyetleri nedeniyle WEBÇEK doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2.24 WEBÇEK, Müşteri’den kaynaklanan teknik aksaklıklar sebebiyle hizmetten faydalanılamaması durumunda işbu Koşullar ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini ifa edememesi nedeniyle sorumlu tutulamayacak ve kendisinden herhangi bir nam altında herhangi bir talepte bulunulamayacaktır.
2.25 Müşteri, Uygulama aracılığıyla ve/veya Uygulama dâhilinde, işbu Koşullar’a ve hukuka aykırı olarak sürücü ve/veya üçüncü kişiler tarafından gerçekleştirilen herhangi bir işlem, eylem ve/veya faaliyetleri nedeniyle WEBÇEK’in doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını kabul eder.
2.26 Müşteri, Uygulama aracılığıyla WEBÇEK tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandığı sistem erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ile ilgili tüm sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu kabul eder.
2.27 Müşteri, Uygulama dâhilinde bulunan, WEBÇEK ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına, malvarlığına tecavüz teşkil edecek nitelikteki resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video kliplerini, dosyaları, veri tabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini kabul eder.

3. SONA ERME

3.1 Müşteri, WEBÇEK üyeliğini istediği anda sebep göstermeksizin, aşağıdaki yollarla iptal edebilir;
3.1.1 uyelikiptal@webcek.com adresine elektronik posta göndererek,

4. GİZLİLİK POLİTİKASI VE İZİNLER

4.1 WEBÇEK aşağıdaki bilgileri toplar:
4.1.1 Tanımlama bilgileri (ad, soyad, cep telefonu numarası, e-posta adresi).
4.1.2 Kullandığınız mobil aygıtın işletim sistemi versiyonu bilgisi.
4.1.3 Kullandığınız mobil aygıttan edinilen konum bilgileri.
4.1.4 Yolculuk sonunda sürücüye verilen oylama bilgisi ve yorumlar.
4.1.5 Uygulama içindeki “Öneri ve Şikâyet” bölümünde iletilen yorumlar.
4.2 WEBÇEK bu bilgileri hangi amaçla kullanır?
4.2.1 Kimliğinizi doğrulamak (vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına doğrulama kodu gönderme vasıtasıyla).
4.2.2 Müşteri desteği sağlamak ve sorun gidermek.
4.2.3 Servis güncellemeleri ve hatalar hakkında sizi bilgilendirmek.
4.2.4 Uygulama ile ilgili kampanyalar hakkında sizi bilgilendirmek.
4.2.5 Sürücünün konum bilgisinden size ulaşamaması durumunda sizi arayabilmesi için. (Bu konuyu istismar eden sürücüler WEBÇEK ile ilişikleri kesilecektir.)
4.2.6 WEBÇEK, işbu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri, fatura mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme ve fatura maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. Üye mail ve/veya SMS almaktan bildirimiptal@webcek.com adresine mail atarak vazgeçebilir.
4.3 Kişisel bilgilerin paylaşımı
4.3.1 Webçek, ilgili yasalar gereği yükümlü olmadıkça veya yetkili makamların emriyle istenmedikçe kişisel verileri ve/veya trafik verilerini ya da iletişim içeriğini sizin açık izniniz olmadan satmaz, kiralamaz, pazarlamaz veya başka şekilde aktarmaz.
4.3.2 Webçek, yasal gereklilikleri karşılamak, yasal haklarımız doğrultusunda hareket etmek veya yasal hak taleplerine karşı kendini savunmak, Webçek’in menfaatlerini korumak, dolandırıcılığa karşı mücadele etmek ve ilkelerimizi uygulamak ya da herhangi bir kişinin haklarını, malını veya güvenliğini korumak için kişisel bilgileri ilgili yasal makamlara gelen yasal istek doğrultusunda açıklayabilir.
4.4 Verileriniz güvenli sunucularımızda saklanmaktadır. Uygulamaya sizin belirlemiş olduğunuz şifre ile erişebilirsiniz ve şifreler sistemimizde geri çevrilemeyecek şekilde kodlanmış olarak tutulur. Şifrenizi güvende tutmak ve paylaşmamanız sizin sorumluluğunuzdadır. Ancak bilgilerin aktarılmasının halka açık internet üzerinden yapılmasının %100 güvenli olduğunun garantisi verilemez. Verilerinizi korumak için şifrelenmiş bağlantı kullanmaktayız, fakat veri aktarım sırasında internet bağlantınıza yapılan saldırıların riski sizin üzerinizdedir. Bilgileriniz sunucularımıza ulaştıktan sonra korunması ile ilgili her türlü güvenlik önlemi tarafımızca alınır.
4.5 Sistemimizde tutulan bilgilerinizin kopyasını başvurmanız durumunda gerekli güvenlik kontrolu yapıldıktan sonra sizinle paylaşabiliriz. Bazı bilgilerinizi uygulama üzerinde güncelleyebilir.
4.6 Servisimizi daha hızlı ve etkin bir şekilde kullanabilmeniz için oturum cookie (çerez)’lerini cihazınızda saklamaktayız. Dilerseniz bu bilgilerin tutulmasını cihaz ayarlarınızda yapacağınız değişiklikle engelleyebilirsiniz. Ancak bunu yapmanız durumunda Webçek servisinin tüm fonksiyonlarından yararlanamayabilirsiniz. Gizlilik Politikası üzerinde zaman zaman değişiklik yapmak hakkımızı saklı tutarız. Herhangi bir değişiklik yapmamız durumunda bununla ilgili bilgi tarafınıza verilecektir.

5. DİĞER ŞARTLAR

5.1 FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

5.1.1 Uygulamanın tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, tüm unsurları ( bundan böyle “WEBÇEK’in telif haklarına tabi çalışmalar” olarak anılacaktır) WEBÇEK’ye aittir. Müşteri, WEBÇEK Hizmetleri’ni, WEBÇEK bilgilerini ve WEBÇEK’in telif haklarına tabi çalışmalarını ticari amaçla kullanamaz. Müşteri WEBÇEK’in izni olmaksızın, WEBÇEK’in telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltamaz, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz.
5.1.2 WEBÇEK’in; WEBÇEK Hizmetleri, WEBÇEK bilgileri, WEBÇEK telif haklarına tabi çalışmaları, WEBÇEK ticari markaları, WEBÇEK ticari görünümü veya Uygulama vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dâhil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve know-how’a yönelik tüm hakları saklıdır.

5.2. SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ

WEBÇEK, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, sözleşmeyi, uygun göreceği herhangi bir zamanda, Uygulama üzerinden ilan ederek değiştirebilir. İşbu Koşulların değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte veya sonrasında, Müşteri tarafından Uygulama üzerinden on-line kabul edilmesi ile geçerlilik kazanacak, geri kalan hükümler aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir.

5.3. MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda WEBÇEK, işbu Koşullar ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, WEBÇEK için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için WEBÇEK’den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir sebep” terimi; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla; ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve WEBÇEK’in gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

5.4. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu Koşullar’ın uygulanmasında, yorumlanmasında ve işbu Koşullar dâhilinde doğan hukuki ilişkilere Türk Hukuku uygulanacak ve İşbu Koşullar dahilinde ve/veya bunlarla bağlantılı olarak doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın varlığı halinde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

5.5. SÖZLEŞMENİN FESHİ

İşbu Koşullar, Müşteri’nin üyeliği sona erinceye kadar yürürlükte kalacak ve Taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. WEBÇEK, Müşteri’nin işbu Koşullar dâhilinde belirtilen hükümlere ve Uygulama içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve WEBÇEK Hizmetleri’ne ilişkin benzeri kurallara aykırı hareket etmesi durumunda; sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

5.6. WEBÇEK’İN KAYITLARININ GEÇERLİLİĞİ

Müşteri, işbu Koşullar dâhilinde doğabilecek ihtilaflarda, WEBÇEK’nin kendi veri tabanında veya sunucularında tuttuğu elektronik kayıtların ve sistem kayıtlarının, ticari kayıtlarının, defter kayıtlarının, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini; WEBÇEK’i yemin teklifinden ari kıldığını ve bu maddenin HMK 193. madde anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul eder.

5.7. YÜRÜRLÜK

İşbu Sözleşme Müşteri’nin elektronik olarak onay vermesi ile karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.