Webçek | E-fatura nedir?
Webçek ile İstanbul ve İzmir'de çekiciniz cebinizde! Webçek ile birkaç tuşlamayla çekici çağır, kredi kartı ile taksitle öde!
izmir araba çekici,yol yardım,oto kurtarma,kredi kartı ile ödeme,taksitle ödeme,çekici hizmeti
677
page-template-default,page,page-id-677,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

E-fatura nedir?

E-fatura Uygulaması, mükelleflerin Maliye Bakanlığı’nın sistemi üzerinden, belirlenen standart ve formata göre birbirlerine fatura alıp göndermelerini sağlayan sistemin genel adıdır.

Maliye Bakanlığı tarafından yönetilen E-fatura uygulamasında amaç, tek format ve standarda göre satıcı ve alıcı arasında güvenli, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan bir sistem oluşturmaktır.

E-fatura yeni bir belge türü olmayıp, kâğıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahiptir. Yapmış olduğunuz alışverişlerin faturaları 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle dijital ortamda (E-Arşiv) saklanacaktır.

Yaptığınız hizmet taleplerinin e-faturası Webçek‘e üye olurken sisteme girdiğiniz mail adresine gönderilecektir. Dilerseniz e-faturanızın çıktısını alarak saklayabilirsiniz.